- Stoc: în stoc
- Brand: Husqvarna
- SKU: 965 96 81-18
Plaseaza comanda pana la ora 17:00 si primesti coletul maine, 28 Apr.
Gratuit
Lun-Vin: 08:00-17:00 Sam: 08:00-12:00
Comanda telefonic : +40744544145
12 luni
Total de plata 4686.6 lei.
Include o asigurare in valoare de 101.41 lei.
Rata lunara
390.55 lei
La finalizarea plății, alege "TBI Bank: Cumpără acum, plătește mai târziu".
Dobânda anuală începând de la 15%.
6 luni
Total de plata 4465.32 lei.
Include o asigurare in valoare de 50.71 lei.
Rata lunara
744.22 lei
24 luni
Total de plata 5153.28 lei.
Include o asigurare in valoare de 202.83 lei.
Rata lunara
214.72 lei
36 luni
Total de plata 5653.08 lei.
Include o asigurare in valoare de 304.24 lei.
Rata lunara
157.03 lei
48 luni
Total de plata 6186.72 lei.
Include o asigurare in valoare de 405.66 lei.
Rata lunara
128.89 lei
60 luni
Total de plata 6755.4 lei.
Include o asigurare in valoare de 507.07 lei.
Rata lunara
112.59 lei
Consumabile & Accesorii
Descriere
Un motoferăstrău (drujba) cu adevărat profesional din clasa medie spre mare, conceput pentru utilizări foarte solicitante. Este echipat cu motor X-TORQ pentru un consum redus de carburant şi emisii reduse. Carterul motorului şi arborele cotit sunt rezistente la solicitări puternice iar carburatorul este prevăzut cu amortizor de vibraţii pentru a fi mai uşor manevrat la viteze şi sarcini mari. Motoferăstrăul combină greutatea mică, puterea mare şi acceleraţia rapidă cu o manevrare flexibilă.
Air Injection®
Sistem centrifugal de curăţare al aerului pentru o uzură redusă şi un interval de service mărit.
X-Torq®
Furnizează un consum redus de carburant şi un nivel al noxelor mai mic decât orice prevedere a normelor în vigoare.
Pompă de ulei cu debit reglabil
O pompă de ulei reglabilă oferă şinei de ghidaj şi lanţului cantitatea corectă de lubrifiere pentru fiecare sarcină.
Filtru de aer cu sistem de fixare rapid
Facilitează curăţarea şi înlocuirea filtrului de aer.
Pentru mai multe detalii va rugam accesati pagina producatorului click aici.
Specificații
Motor
| Putere | 4.1 kW |
| Cilindree | 70.7 cm³ |
| Turaţie maximă | 10200 rpm |
| Turaţie ralanti | 2700 rpm |
| Viteza de demarare a ambreajului | 3900 rpm |
| Consum de carburant | 426 g/kWh (1.5 kg/h ) |
| Bujie | Champion RCJ7Y, NGK BPMR7A |
| Distanţa dintre electrozii bujiei | 0.5 mm |
| Distanţă între volantă şi aprindere | 0.3 mm |
| Tip pompă ulei | Automată |
| Cuplul maxim | 3.8 Nm |
| Cuplul maxim at rpm | 6600 rpm |
| Debit pompă de ulei Max | 20 ml/min |
| Debit pompă de ulei Min | 4 ml/min |
| Emisii de exhaustare (CO2 EU V) | 742 g/kWh |
| Turaţie maximă recomandată | 13500 rpm |
Echipare
| Lungime şină de ghidaj | 450 mm |
| Tip lanţ | H42 |
| Tip sprocket | Rim 7 |
| Lungime recomandată a şinei de ghidaj - cea mai lungă: | 70 cm |
| Lungime recomandată a şinei de ghidaj - cea mai scurtă: | 40 cm |
| Lungimea şinei de ghidaj: | 18" |
Dimensiuni
| Dimensiune produs, înălţime | 31.9 cm |
| Dimensiune produs, lăţime | 24.5 cm |
| Dimensiune produs, lungime | 43.5 cm |
| Greutate (fără echipament de tăiere) | 6.6 kg |
Lubrifiere
| Tip ulei ungere | Husqvarna 2 stroke or equiv. at 50:1 |
| Volum rezervor ulei | 0.42 l |
Zgomot
| Emisii de zgomot la urechea operatorului | 110 dB(A) |
| Emisii zgomot | 119 dB(A) |
| Nivel de zgomot masurat | 118 dB(A) |
Vibrații
| Nivel vibrații echivalent (ahv , eq) mâner fată / spate | 5.7 m/s² - 8.0 m/s² |