- Stoc: în stoc
- Brand: Husqvarna
- SKU: 965 03 01-18
Plaseaza comanda pana la ora 17:00 si primesti coletul maine, 6 Apr.
Gratuit
Lun-Vin: 08:00-17:00 Sam: 08:00-12:00
Comanda telefonic : +40744544145
12 luni
Total de plata 3377.64 lei.
Include o asigurare in valoare de 73.09 lei.
Rata lunara
281.47 lei
La finalizarea plății, alege "TBI Bank: Cumpără acum, plătește mai târziu".
Dobânda anuală începând de la 15%.
6 luni
Total de plata 3218.16 lei.
Include o asigurare in valoare de 36.54 lei.
Rata lunara
536.36 lei
24 luni
Total de plata 3714 lei.
Include o asigurare in valoare de 146.18 lei.
Rata lunara
154.75 lei
36 luni
Total de plata 4074.12 lei.
Include o asigurare in valoare de 219.27 lei.
Rata lunara
113.17 lei
48 luni
Total de plata 4458.72 lei.
Include o asigurare in valoare de 292.36 lei.
Rata lunara
92.89 lei
60 luni
Total de plata 4868.4 lei.
Include o asigurare in valoare de 365.45 lei.
Rata lunara
81.14 lei
Consumabile & Accesorii
Descriere
Încercați acest motoferăstrău robust de înaltă performanță. Husqvarna 455 Rancher este un motoferăstrău universal care vă oferă puterea necesară pentru lucrările de tăiere solicitante. Este echipat cu motor X-Torq® puternic de 55 cc, care asigură un cuplu mare. Datorită tehnologiei LowVib®, acest motoferăstrău este comod de utilizat chiar și la putere mare.
Întinzător de lanț montat pe laterală
Întinzătorul de lanţ montat pe laterală face operaţiunea rapidă şi uşoară.
Frână de lanț inerțială
În caz de recul, eficienta frână de lanț activată inerțial oprește imediat lanțul pentru a reduce probabilitatea de accidentare.
Technologie Air Injection™
Sistemul centrifugal de curățare a aerului expulzează particulele mai mari de praf și deșeuri înainte să ajungă în filtrul de aer, pentru a prelungi durata de funcționare a motorului și intervalele de funcționare între curățările filtrului.
Motor X-TORQ® puternic și eficient
Motoarele noastre X-TORQ® furnizează putere și cuplu mari datorită combustiei extrem de eficiente.
Pornire rapidă cu purjare cu aer
Purjarea aerului elimină aerul din carburator și din sistemul de alimentare pentru o pornire ușoară.
Întrerupător combinat stop/șoc
Facilitează o pornire mai ușoară și reduce riscul de înecare a motorului.
Mâner cu formă ergonomică
Mâner frontal montat în unghi pentru o priză mai bună şi o poziţie de lucru naturală.
Filtru de aer cu sistem de fixare rapid
Facilitează curăţarea şi înlocuirea filtrului de aer.
Ambielaj din trei piese
Ambuielajul din trei piese forjat oferă durabilitate maximă chiar și pentru cele mai dificile lucrări.
Technologie LowVib®
Amortizoarele LowVib® eficiente absorb vibrațiile, protejând brațele și mâinile utilizatorului.
Marcaje de doborâre
Marcaje dedicate pentru precizie sporită la doborâre.
Pompă de ulei cu debit reglabil
O pompă de ulei reglabilă oferă şinei de ghidaj şi lanţului cantitatea corectă de lubrifiere pentru fiecare sarcină.
Pentru mai multe detalii va rugam accesati pagina producatorului click aici.
Specificații
Motor
| Putere | 2.6 kW |
| Cilindree | 55.5 cm³ |
| Turaţie maximă | 9000 rpm |
| Turaţie ralanti | 2700 rpm |
| Viteza de demarare a ambreajului | 3800 rpm |
| Consum de carburant | 1.1 kg/h (407 g/kWh) |
| Bujie | Champion RCJ7Y, NGK BPMR7A |
| Distanţa dintre electrozii bujiei | 0.5 mm |
| Distanţă între volantă şi aprindere | 0.3 mm |
| Tip pompă ulei | Automată |
| Cuplul maxim | 3.2 Nm |
| Cuplul maxim at rpm | 6600 rpm |
| Debit pompă de ulei Max | 17 ml/min |
| Debit pompă de ulei Min | 6 ml/min |
| Emisii de exhaustare (CO2 EU V) | 893 g/kWh |
| Turaţie maximă recomandată | 13300 rpm |
Echipare
| Tip lanţ | H25 |
| Tip sprocket | Spur 7 |
| Lungime recomandată a şinei de ghidaj - cea mai lungă: | 60 cm |
| Lungime recomandată a şinei de ghidaj - cea mai scurtă: | 33 cm |
| Lungimea şinei de ghidaj: | 18" |
Dimensiuni
| Dimensiune produs, înălţime | 29.9 cm |
| Dimensiune produs, lăţime | 22.4 cm |
| Dimensiune produs, lungime | 42.4 cm |
| Greutate (fără echipament de tăiere) | 6 kg |
Lubrifiere
| Tip ulei ungere | Husqvarna or equiv. at 50:1 |
| Volum rezervor ulei | 0.32 l |
Zgomot
| Emisii de zgomot la urechea operatorului | 104 dB(A) |
| Emisii zgomot | 114 dB(A) |
| Nivel de zgomot masurat | 112 dB(A) |
Vibrații
| Nivel vibrații echivalent (ahv , eq) mâner fată / spate | 3.8 m/s² - 6.9 m/s² |