- Stoc: stoc epuizat
- Brand: Husqvarna
- SKU: 966 62 92-01
Lun-Vin: 08:00-17:00 Sam: 08:00-12:00
Comanda telefonic : +40744544145
12 luni
Total de plata 6649.92 lei.
Include o asigurare in valoare de 143.9 lei.
Rata lunara
554.16 lei
La finalizarea plății, alege "TBI Bank: Cumpără acum, plătește mai târziu".
Dobânda anuală începând de la 15%.
6 luni
Total de plata 6336 lei.
Include o asigurare in valoare de 71.95 lei.
Rata lunara
1056 lei
24 luni
Total de plata 7312.08 lei.
Include o asigurare in valoare de 287.8 lei.
Rata lunara
304.67 lei
36 luni
Total de plata 8021.16 lei.
Include o asigurare in valoare de 431.7 lei.
Rata lunara
222.81 lei
48 luni
Total de plata 8778.72 lei.
Include o asigurare in valoare de 575.6 lei.
Rata lunara
182.89 lei
60 luni
Total de plata 9585.6 lei.
Include o asigurare in valoare de 719.5 lei.
Rata lunara
159.76 lei
Descriere
Husqvarna 555 FXT este o motounealtă foarte puternică recomandată pentru îndepărtarea vegetaţiei forestiere, creată pentru lucrul continuu, în condiţii grele. Motorul X-Torq® furnizează putere brută, accelerare rapidă şi o excelentă economie de carburant. Tija scurtă şi angrenajul conic cu unghi de 24 de grade uşurează tăierea direcţionată în pădurile dese. Vibraţii foarte reduse datorită sistemului LowVib®. Se livrează cu ham Balance XT. Husqvarna 555 FXT dispune de mânere încălzite.
Mânere încălzite
Control termostatat al încălzirii mânerelor pentru munca în climate reci şi umede.
Sistem Smart Start®
Motorul şi starterul au fost proiectate astfel încât maşina să pornească rapid, cu un efort minim. Rezistența în şnurul demaror este redusă cu până la 40 %.
Mâner ajustabil
Ghidon reglabil cu design ergonomic pentru confort sporit.
Pârghie de acceleraţie acţionată de degetul mare
Pârghie de acceleraţie acţionată de degetul mare pentru eficienţă şi control al preciziei. Reduce presiunea asupra muşchilor mâinii.
Pentru mai multe detalii va rugam accesati pagina producatorului click aici.
Specificații
Motor
| Putere | 2.8 kW |
| Cilindree | 53.3 cm³ |
| Turaţie ralanti | 2800 rpm |
| Viteza de demarare a ambreajului | 5700 rpm |
| Consum de carburant | 480 g/kWh |
| Distanţa dintre electrozii bujiei | 0.5 mm |
| Distanţă între volantă şi aprindere | 0.3 mm |
| Cuplul maxim | 3.5 Nm |
| Cuplul maxim at rpm | 6900 rpm |
| Emisii de exhaustare (CO2 EU V) | 1000 g/kWh |
| Fuel tank volume | 1.1 l |
| Turaţia maximă (rotaţii pe minut) a tijei la ieşire | 10500 rpm |
Echipare
| Disc OEM | Scarlett 225-24 |
| Ham OEM | Ham Balance XT |
Dimensiuni
| Greutate (fără echipament de tăiere) | 9.1 kg |
Lubrifiere
| Tipul de lubrifiant (angrenaj conic) | Vaselină biodegradabilă |
Zgomot
| Emisii de zgomot la urechea operatorului | 103 dB(A) |
| Emisii zgomot | 117 dB(A) |
Vibrații
| Nivel de vibraţii repartizat egal pe mânerul stâng şi drept | 2.1 m/s² - 2.3 m/s² |
Emisii
| Emisii de noxe (CO medie) | 239.74 g/kWh |
| Emisii de noxe (CO₂ medie) | 1000 g/kWh |
| Emisii de noxe (HC medie) | 52.86 g/kWh |
| Emisii de noxe (NOx medie) | 1.72 g/kWh |
Transmisie
| Raport de transmisie | 1.29 |
| Unghiul pinionului de antrenare | 24 ° |