- Stoc: în stoc
- Brand: Husqvarna
Plaseaza comanda pana la ora 17:00 si primesti coletul maine, 30 Apr.
Gratuit
Lun-Vin: 08:00-17:00 Sam: 08:00-12:00
Comanda telefonic : +40744544145
12 luni
Total de plata 11750.88 lei.
Include o asigurare in valoare de 254.28 lei.
Rata lunara
979.24 lei
La finalizarea plății, alege "TBI Bank: Cumpără acum, plătește mai târziu".
Dobânda anuală începând de la 15%.
6 luni
Total de plata 11196.06 lei.
Include o asigurare in valoare de 127.14 lei.
Rata lunara
1866.01 lei
24 luni
Total de plata 12920.88 lei.
Include o asigurare in valoare de 508.56 lei.
Rata lunara
538.37 lei
36 luni
Total de plata 14173.92 lei.
Include o asigurare in valoare de 762.84 lei.
Rata lunara
393.72 lei
48 luni
Total de plata 15512.16 lei.
Include o asigurare in valoare de 1017.12 lei.
Rata lunara
323.17 lei
60 luni
Total de plata 16938 lei.
Include o asigurare in valoare de 1271.4 lei.
Rata lunara
282.3 lei
Descriere
Husqvarna Automower® 415X - un model fiabil și de înaltă performanță din gama X-line, potrivit pentru peluze de dimensiuni medii. Acesta poate tunde peluze complexe de până la 1500 m2, fiind prevăzut cu funcție de tundere sistematică pentru trecerile înguste tăiate perfect, făcând față cu brio pantelor cu înclinare de 40%. Funcționare fără griji datorită reglării electrice a înălțimii de tăiere, funcției TargetHeight, protecției la îngheț și temporizatorului în funcție de condițiile meteo. În calitate de membru al gamei noastre premium X-line, acesta este prevăzut cu Automower® Connect cu urmărire prin GPS pentru împiedicarea furtului și navigare asistată prin GPS, pentru ca dvs. să dețineți controlul indiferent de poziție, design X-line cu lumini LED, bară de protecție față și capace speciale de roți colorate. De asemenea, prevăzut cu FOTA (actualizări de firmware automate de tip over-the-air).
-
Automower® Zone Control cu tehnologia AIM
Automower® Zone Control vă permite să creați zone de lucru și zone de excludere prin intermediul smartphone-ului dvs.
-
Husqvarna AIM Technology (Automower® Intelligent Mapping)
Husqvarna AIM Technology uses onboard GPS and sensors to create a virtual map of your lawn. It also enables a range of smart Automower® features.
-
Automower® Connect
Automower® Connect vă asigură controlul total asupra robotului dvs. Husqvarna Automower® de oriunde v-ați afla.
-
Navigaţie asistată de GPS
Un sistem GPS încorporat crează o hartă înregistrând porţiunile cosite din grădină şi ajustează modelul de cosit în consecinţă.
-
Tundere sistematică a pasajelor
Tundere sistematică a pasajelor
-
Faruri cu LED
Kit eficient de lumini cu LED care vă permite să identificați produsul în timpul funcționării chiar și în întuneric.
-
Curățare
Pentru curățarea pârții exterioare a robotului poate fi folosit un furtun simplu de grădină cu mare atenție, dar în NICIUN caz NU folosiți jet de apă cu presiune sau aparate de spălat cu presiune. Insă pentru siguranța produsului dvs. recomandăm doar folosirea unei lavete umede sau utilizarea Kit-ului de curățare și întreținere pentru Automower® (cod produs 590855101). Folosirea incorectă a apei poate defecta robotul de tuns gazon!
-
Protecție la îngheț
Întrerupe automat programul de tuns în condiții de îngheț, ajutând la protejarea gazonului.
-
Interacțiune superioară prin Alexa și Google Home
Compatibilă cu Amazon Alexa și Google Home. Acest lucru înseamnă că tot ce trebuie să faceți este să transmiteți o comandă vocală prin difuzorul dvs. inteligent, iar mașina robotizată Automower® își începe imediat lucrul.
-
Înălțime țintă pentru îmbunătățirea calității gazonului
Îmbunătățește calitatea gazonului prin reglarea înălțimii de tăiere de la nivelul MAX la o înălțime definită pe o perioadă de 10 zile.
-
FOTA - Firmware-Over-The-Air
Posibilitatea de a face actualizări software automat, prin semnale radio, prin Automower® Connect.
-
Reglare electrică a înălţimii
Reglare electronică a înălţimii de tăiere.
-
Gestionează pante până la 40%
Roțile mari oferă o tracțiune excelentă pe pante de până la 40%.
-
Fir de ghidare
Firul de ghidare ajută mașina de tuns gazon să se întoarcă la staţia de încărcare.
-
Temporizator
Ajustează timpul de lucru la ritmul de creştere al ierbii, reducând astfel uzura gazonului şi a mașinii de tuns gazon.
-
Abordare automată a spaţiilor înguste
Detectează automat pasajele înguste şi îşi găseşte drum chiar şi prin cele mai mici pasaje.
-
Stația de încărcare cu amplasare flexibilă
Permite amplasarea flexibilă a stației de încărcare în grădină.
-
Controlul pierderii echilibrului discului lamelor
Control automat al pierderii echilibrului discului lamelor
-
Protecție anti-furt prin GPS
Protecția anti-furt disponibilă datorită modului de urmărire prin GPS. De asemenea, puteți primi notificări dacă Automower® este furat sau mutat.
-
Bară de protecție frontală din cauciuc
Protejează corpul mașinii în timpul coliziunilor cu arbori, arbuști și alte obiecte.
-
Tundere în spirală
Funcție automată de tăiere după un model sistematic concentrat spiralat pentru a elimina diferențele de înălțime a ierbii.
-
Tăiere la faţa locului
Un mod special de cosit rapid al unor zone restrânse cu iarbă mai mare.
-
Replaceable top covers
Make your mower unique and personal by changing the colour of the top cover.
-
Display cu dimensiuni medii
Display de înaltă rezoluție, de dimensiuni medii cu structură de meniu grafică.
-
Fiabilitate
Concept de mașină de tuns gazon cu cel mai înalt nivel de fiabilitate, calitate şi performanţă a tăierii.
-
Sistem de tăiere unic
Echipată cu cuţite ascuţite montate pe un sistem de disc tăietor robust pentru cea mai bună performanţă la tăiere şi un consum redus de energie.
-
Zgomot redus
Zgomot redus
-
Fără emisii
Fără emisii
-
Protecție anti-furt prin alarmă și cod PIN pentru blocare
Husqvarna Automower® este echipată cu o alarmă sonoră și nu poate fi utilizată fără codul PIN personal.
-
Încărcare automată
Mașina de tuns gazon Automower® găseşte automat staţia de încărcare
-
Consum redus de energie
Consum redus de energie
Specificații
Dimensiunile per total
| Dimensiune produs, lungime | 61 cm |
| Dimensiune produs, lăţime | 45 cm |
| Dimensiune produs, înălţime | 24 cm |
Date despre produs
| Culoare | Gri |
| Nivelul sonor perceput | 62 dB(A) |
| Indice de protecție (cod IP) | IPX5 |
| Tip acumulator | Li-Ion |
| Capacitate baterie | 2 Ah |
| Curent de încărcare | 1,3 A |
| Timp de cosit tipic la o singură încărcare | 50 min |
| Timp de încărcare tipic | 60 min |
| Consum mediu de energie la capacitate maximă | 5 kWh |
Sistem de tăiere
| Sistem de tăiere | 3 lame pivotante |
| Înălţime de tăiere, max | 50 mm |
| Înălţime de tăiere, min | 20 mm |
| Lăţimea de tăiere | 22 cm |
| Reglaj înălţime de tăiere | Electric |
| Placă de derapare | Da |
| Direcție dublă de taiere | Da |
Control
| Tastatură | Tastatura cu display / Aplicatie |
| Panou de informaţii | Display grafic monochrome 2,8” |
| Conectivitate wireless | Bluetooth®, Cellular |
| Aplicație iOS/Android | Automower® Connect |
| Smart Home integrare | Da |
| Firmware Update | FOTA |
Siguranță
| GPS urmărire în caz de furt | Da |
| Cod PIN | Da |
| Alarmă | Da |
| Senzor de ridicare | Da |
| Senzor de răsturnare | Da |
| Senzor cu ultrasunete | Nu |
Capacitate
| Înclinarea maximă la firul de delimitare | 15 % |
| Timp activ maxim | 24 ore |
| Sistem de căutare | Cu căutare triplă |
| Numar fire ghidaj | 1 |
| Capacitate pe suprafaţa de lucru | 1500 m² |
| Înclinarea maximă în interiorul zonei de lucru | 40 % |
| Sistem de încărcare | Automat |